Jak si vybrat klimatizaci?

Pokud si chcete pořídit klimatizaci, se kterou budete maximálně spokojeni, je velice důležité ujasnit si hlavní důvod, kvůli kterému si klimatizaci pořizujete. Důležitý je také výkon jednotky, její spotřeba, hlučnost a v neposlední řadě její cena. Pro lajka je takový výběr poměrně náročnou záležitostí, proto je při výběru klimatizace vždy doporučováno obrátit se na odborníky. Jen tak totiž nešlápnete vedle a klimatizace splní představy, které od ní očekáváte. Nutné je také podotknout, že správný výběr klimatizace Vám zajistí nižší spotřebu elektrické energie a dostatečné vychlazení klimatizačního prostoru.


Splitové nebo multisplitové jednotky?

Splitová jednotka se skládá z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Zatímco multisplitová jednotka se skládá z venkovní jednotky, na kterou lze připojit až pět vnitřních jednotek. Při multisplitové jednotce uvítáte úsporu prostoru a také menší spotřebu elektrické energie. Nevýhodami multisplitových jednotek jsou větší pořizovací cena a omezený provoz v případě poruchy venkovní jednotky. To znamená, že pokud nastane porucha ve venkovní jednotce, nebude fungovat ani jedna vnitřní jednotka. V případě poškození jedné splitové jednotky z pěti, máte k dispozici další čtyři jednotky, které jsou plně funkční do doby než technik odstraní závadu.

Mobilní klimatizace ano či ne?

Pořízení mobilní klimatizace spíše nedoporučujeme, jelikož v mnoha případech jsou zákazníci nespokojeni s hlučností (mohou přesahovat až 55 Decibelů) a nedostatečným vychlazením požadovaného prostoru. Volí ji ale proto, že oproti splitovým a multisplitovým jednotkám je nižší pořizovací cena. V praxi se ale setkáváme s tím, že zákazníci se pořízených mobilních klimatizací zbavují a pořizují si jednotky nástěnné.